Czyszczenie laptopa po zalaniu Poznań

Naprawa laptopa po zalaniu Poznań, Czyszczenie laptopa po zalaniu Poznań 

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii w laptopie jest jego zalanie. Korzystając z laptopa, często popijamy colę, kawę, piwo lub inny napój. W związku z tym może nam zdarzyć się zalać laptopa i okazuje się, że coś nie działa bądź laptop się nie uruchamia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji w momencie zalania swojego sprzętu. Laptop może działać bez zarzutu, dopiero później na skutek zalania powstaje wiele uszkodzeń – na 90% ciecz spowoduje uszkodzenie klawiatury i płyty głównej. Bez względu na objawy – liczy się czas. Więc co trzeba zrobić żeby uratować laptopa lub zmniejszyć ilość uszkodzeń? Przede wszystkim reaguj szybko – odwróć laptopa do góry nogami, inaczej płyn przeleci przez klawisze na płytę główną. Dzięki temu możesz uratować płytę główną. Następnie odłącz zasilanie laptopa i wyjmij baterię. Nieodłączanie baterii jest najczęstszym błędem użytkowników, przez to na płycie głównej tworzą się zwarcia. Nie polecamy suszenia laptopa suszarką do włosów – klawiatury są plastikowe, pod wpływem ciepła klawiatura oraz inne elementu palmrestu mogą się stopić. Po każdym domowym sposobie pozbycia się cieczy, użytkownicy próbują włączyć notebooka – jest to kluczowy błąd, ponieważ nie wiemy czy laptop jest suchy więc pod żadnym pozorem nie włączaj laptopa i udaj się do serwisu laptopów. Nawet jeśli wydaje się, że wszystko jest w porządku trzeba udać się na czyszczenie laptopa, bo najczęściej urządzenie po pewnym czasie zaczyna się wyłączać, zanika obraz czy klawiatura przestaje działać Każde uszkodzenie to wyższy koszt naprawy. Dlatego powyższe kroki mają na celu uratowanie płyty głównej w naszym notebooku, niestety nawet przy niewielkim zalaniu może dojść do korozji, dlatego ważne jest, żeby jak najszybciej udać się do specjalisty na czyszczenie laptopa.

505 429 482

Punkt serwisowy Poznań ul. Piaskowa 3A - Zapraszamy 09:00 - 17:00

Czyszczenie laptopa po zalaniu ok. 2-3 dni robocze (* ze względu na regenerację płyty głównej w wannie ultradźwiękowej i pomiary)

Jeśli zalałeś laptop jakąkolwiek cieczą:

  • wyłącz laptopa, wyjmij kabel od zasilania a także wyjmij baterię
  • nie próbuj wycierać laptopa, kiedy podłączony jest do zasilania
  • odłącz urządzenia zewnętrzne, aby nie doszło do zwarcia (drukarka, pendrive itd.)
  • nie używaj suszarki ani klimatyzatora – gorące powietrze może uszkodzić plastikowe elementy lub powyginać płytę, a wtedy będzie się ona nadawać tylko do wymiany
  • nie próbuj włączać laptopa
  • przyjdź na czyszczenie laptopa do naszego serwisu (505 429 482) – im szybciej zareagujesz się na zalanie tym mniejsze straty zostaną poniesione. W serwisie użyjemy specjalnej wanny ultradźwiękowej do usunięcia cieczy z płyty, pomierzymy jej parametry i sprawdzimy uszkodzenia

 

Czyszczenie laptopa po zalaniu w serwisie PCdron:

Widzisz jakieś uszkodzenie? Masz problem z laptopem? Laptop się nie włącza? Nie zwlekaj, przynieś go do naszego serwisu. Nasi serwisanci zdiagnozują Twój sprzęt i szybko pozbędą się problemu! Serwis laptopów Pcdron istnieje od 2011 roku, zawsze dbamy o jak najwyższą jakość usług, pozbywamy się usterek oraz dokonujemy trafnej diagnozy. Oferujemy serwis laptopów wszystkich marek.

Zapraszamy!