Usuwanie wirusów, usuwanie wirusa policyjnego

Usuwanie wirusów Poznań | Usuwanie wirusa „policyjnego” | Odwirusowywanie Poznań | Usuwanie zakażonych plików

 

W internecie coraz łatwiej się „zarazić” wirusem, robakiem czy trojanem. Czasem nie wystarcza nawet dobry program antywirusowy, ponieważ codziennie powstają nowe wirusy atakujące Twój komputer.

W ostatnim czasie coraz częściej atakuje tzw. wirus policyjny – nakaz wpłaty z groźbą kary nałożoną przez Policję. To nic innego jak wirus z grupy ukash do wyłudzania pieniędzy (ransomware). Wirus blokuje komputery i uniemożliwia użytkownikom dostęp do ich plików i programów. Wirus Policyjny spróbuje oszukać Cię podszywając się pod policję i wmawiając Ci zaistnienie policyjnej blokady komputera, wmawiając Ci złamanie prawa i konieczność zapłaty „grzywny”. Zgłoś się wtedy do nas – 505 429 482. Usuniemy szkodliwe oprogramowanie, zainstalujemy program antywirusowy i zabezpieczymy system w sieci. 

 

Usuwanie wirusów w tym wirusa policyjnego, "komorowskiego" ok. 24h 

(* w zależności od ilości danych do zabezpieczenia)

 

Punkt serwisowy Poznań ul. Piaskowa 3A - Zapraszamy 10:00 - 18:00

 

Odwirusowywanie  80 PLN brutto. Szybkie terminy. Zapraszamy 

 

Działamy na zasadzie Mobilnego Serwisu Pcdron – bezpłatnie na terenie Poznania podjeżdżamy do Państwa, wstępnie diagnozujemy i wyceniamy usługę. W przypadku zalania nie ma możliwości naprawy na miejscu, zabieramy sprzęt ze sobą, diagnozujemy, wyceniamy i kontaktujemy się Państwem. Naprawa trwa ok. 24h. Po naprawie również bezpłatnie odwozimy Państwu sprzęt.

 

Prawdopodobnie Twój sprzęt może być zarażony wirusem, jeśli:

  • pojawia się komunikat: „Twój komputer został zablokowany …. z powodu nie sankcjonowanej aktywności cybernetycznej” lub podobny,
  • samoistnie usuwają Ci się dane z dysku,
  • zauważasz, że z Twojej skrzynki mailowej wychodzą maile, których nie Ty jesteś nadawcą,
  • komputer wyłącza się, resetuje, sam odpala (zazwyczaj ten objaw to przegrzanie sprzętu, jednak może dochodzić do takich sytuacji, kiedy sprawcą jest wirus),
  • wyświetlają się rysunki, napisy, dziwne znaki na ekranie
  • odczuwasz, że praca na komputerze jest utrudniona 

 

fot. Wirus policyjny – może też wyglądać inaczej lub po prostu mieć białe tło (kiedy nie jesteś podłączony do internetu.)

  1. PAMIĘTAJ – jeśli sądzisz, że Twój sprzęt może być zainfekowany nie odpalaj go – często jego włączanie i wyłączanie powoduje mnożenie się wirusa i atakowanie coraz większej liczby plików.
  2. PAMIĘTAJ również o rozłączeniu się z siecią internetową. Uniemożliwisz przejęcie kontroli na komputerem osobie nieupoważnionej, w tym kradzieży danych (haseł, numerów kart płatniczych czy danych osobowych).

W zależności od ilości zarażonych plików wirus usuwamy a wraz z nim zarażone pliki bądźprzeprowadzamy pełną  reinstalację systemu operacyjnego z zachowaniem danych z instalacją oprogramowania antywirusowego, aktualizacjami i sterownikami. Metoda ta jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza.